
Baltic Studies Centre (BSC) ir privāts bezpelņas pētnieciskais institūts ilgtspējīgas lauku un reģionālās attīstības, agro-pārtikas sistēmu, lauksaimniecības un inovāciju jomā
Par mums
Nodibinājums „Baltic Studies Centre” (BSC) ir privāta bezpeļņas pētnieciskā organizācija, kas veic sociālus pētījumus par ilgtspējīgu lauku un reģionālo attīstību. BSC darbojas kopš 1991. gada un šajā laikā ir realizējis vairāk kā 40 pētnieciskos projektus, tostarp 15 Eiropas Savienības (ES) zinātņu Ietvarprogrammu projektus. Līdz šim īstenotie pētnieciskie projekti vērsti uz kompleksu, starpdisciplināru un Latvijas apstākļiem jaunu tēmu izpēti, kas vienlaicīgi ir aktuālas arī pasaules mērogā.
BSC īsteno uz rīcību vērstus pētījumus, kuru rezultāti ir noderīgi Latvijas organizācijām, uzņēmumiem un kopienām. Sadarbība ar dažādām ieinteresētajām pusēm ļauj fokusēt pētījumus uz praktiķu vajadzībām, veidot jaunas izstrādes un projektus, risināt aktuālas ekonomiskas un sociālas problēmas.
Blogs


Dārzkopības institūts un Baltic Studies Centre aicina uz darbsemināru, kura mērķis ir diskutēt par esošo situāciju un nākotnes perspektīvām Latvijas augļkopības nozarē zināšanu apmaiņas un inovāciju veicināšanā, sadarbojoties augļkopjiem, konsultantiem un zinātniekiem.


Baltic Studies Centre (BSC) sadarbībā ar Zemkopības ministriju (ZM) 29. martā Siguldā organizēja zinātniski-praktisku konferenci “Eiropas Savienības zinātniskie pētījumi lauku attīstības un politikas atbalstam”. Pasākuma mērķis bija diskutēt par ES zinātnisko pētījumu devumu lauksaimniecības konkurētspējas, inovāciju un lauku attīstības veicināšanai Latvijā, izmantojot BSC veiktos pētījumus kā piemēru.


Zinātniskais institūts Baltic Studies Centre (BSC) sadarbībā ar Zemkopības ministriju aicina uz zinātniski-praktisku konferenci, kuras mērķis ir diskutēt par Eiropas Savienības (ES) zinātnisko pētījumu devumu lauksaimniecības konkurētspējas, inovāciju un lauku attīstības veicināšanai Latvijā.


Pēcdoktorantūras pētījuma “Meža nekoksnes produktu inovācijas – lauku attīstības un ilgtspējas veicināšanas virziens (TRUSt)” pirmie trīs mēneši ir pagājuši.


2018. gada janvārī noslēdzās ES pētnieciskais projekts TRANSMANGO, kas bija veltīts pārtikas un uztura drošības jautājumiem un tās apdraudējumiem Eiropā pašreiz un turpmāko 30 gadu perspektīvā. Projekta rezultātā tika izstrādātas politikas rekomendācijas attiecībā uz pārtikas un uztura nodrošinājumu Eiropas līmenī, kā arī skolu ēdināšanas sistēmu Latvijā.


No 1. decembra BSC pētnieks Miķelis Grīviņš sāk īstenot pēcdoktorantūras pētījumu "Meža nekoksnes produktu inovācijas – lauku attīstības un ilgtspējas veicināšanas virziens (TRUSt)".
Komanda
Projekti
publikācijas


BSC pētnieki ir publicējuši virkni zinātnisku rakstu. To saraksts ir pieejams šeit.


BSC pētnieki ir publicējuši un līdzdarbojušies virknē pētījumu ziņojumu. To saraksts ir pieejams šeit.


Daži no pētījumiem ir tikuši atspoguļoti arī plašsaziņas līdzekļos. Šeit ir informācija par dažām ziņām, kurās mūsu pētījumu rezultāti ir parādījušies.


Starptautiski salīdzinoši pētījumi nereti noved līdz politikas rekomendācijām. Te būs dažas no rekomendācijām, kuru izstrādē ir līdzdarbojušies BSC pētnieki.